O galerii

Galeria „El Arte” powstała trochę przypadkiem. Najpierw była zarośnięta chwastem przerwa między szeregowcami na osiedlu Za Fortem. Szczęśliwym trafem udało się ją zabudować dość nowoczesnym budynkiem, w którego części znalazła się moja pracownia i… właśnie galeria „El Arte”. Jej nazwa nie jest przypadkowa. Fascynacja kulturą hiszpańską w szerokim tego słowa znaczeniu, dała mi słowo „sztuka”, które zawiera też pierwiastek mojego imienia. Jeśli nazwa hiszpańska to i wewnątrz odniesienia hiszpańskie, a więc pierwszy wernisaż – 23 maja 2014 pod tytułem „Nostalgia i Namiętność” – „Nostalgia y Pasion”. Swe obrazy prezentowali Antoni Walerych, Zofia Sierszeńska, Zuzanna Gosławska, Emilia Marucha, Sławomir Cugier oraz Elżbieta Rozpłochowska. Wernisaż ubarwił swoją obecnością i opowiadaniem Jose Bautista – Andaluzyjczyk mieszkający w Poznaniu – opowiedział o swojej nauce języka polskiego i zadziwieniach z tym związanych.

W sierpniu tego roku, a dokładnie 22-go po warsztatach flamenco prowadzonych przez Andaluzyjczyka Jose Manuela Buzona Rodrigueza sam mistrz tego tańca i choreograf dał koncert w galerii. W ostatnim tańcu wystąpił ze swoimi uczennicami.

Obecnie przygotowujemy nowy wernisaż – wystawę rzeźby dr Norberta Sarneckiego pod tytułem „Es una broma? – czy to żart? Należy zauważyć, że rzeźbiarz związał się również z Hiszpanią poprzez zakupioną do galerii w Barcelonie swoją rzeźbę pt. „……….”

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 28 listopada w piątek o godz. 19.00.

GALERIA EL ARTE

Włada 7
61-615 Poznań

+48 605 665 625
elzbieta@galeriaelarte.pl

O galerii

Galeria „El Arte” powstała trochę przypadkiem. Najpierw była zarośnięta chwastem przerwa między szeregowcami na osiedlu Za Fortem. Szczęśliwym trafem udało się ją zabudować dość nowoczesnym budynkiem, w którego części znalazła się moja pracownia [...]

Projekt i realizacja: OD REKLAMY Sp. z o.o.